MEANWELL industrial power supply MeanWell NDR-240-24 240W, 24V
It will be in stock 4.6.2026
Personal pickup at place
Code: ZNPMEA0017 PN: NDR-240-24 Warranty: 48 months
Výrobce: MEANWELL
 (MEAN WELL EUROPE N.V.)
Langs de Werf 8, 1185XT Amstelveen, Nizozemsko
info@meanwell.eu
www.meanwell.eu
MEAN WELL NDR-240-24 Power supply for installation on DIN rail. Adjustable output voltage 24–28 V DC, load capacity 240 W. Operating temperature -20 to 70 °C. BASIC SPECIFICATIONS Output voltage: 24–28 V Output power... more